قبور انبیای الهی

امام صادق علیه السلام می فرماید: 
آدم را برای این آدم نامیدند که او از ادیم الارض ،یعنی از روی زمین خلق شد .

 امام علی علیه السلام در نهج البلاغه در وصف خلق حضرت آدم می فرماید: 

پس حق تعالی جمع نمود از سخت و سست و نرم و درشت و شیرین و شوره زمین ،خاکی که آب بر آن ریخت تا تر شد،و آب را با خاک ممزوج گر دانید تا اجزایش به یکدیگر چسبید ،پس خلق کرد از آن صورتی صاحب دست وپا و جوارح و اعضاء و بندها و پیوندها ، و خشک کرد آن گل را تا محکم شد،و سخت گردانید تا صاحب صدا گردید مانند سفال ،و او را گذاشت تا وقتی که مقدر کرده بود که در روح بدمدو........

 

به هنگام خلقت آدم، بین خداوند و فرشتگان گفتگویی رخ داد. فرشتگان پرسیدند:«آیا کسی (یا کسانی) را که اهل فساد و خونریزی هستند می‌آفرینی؟» 

و خداوند فرمود:«من به حقیقتی آگاهم که شما نیستید.» 

پس از خلقت و آفرینش آدم، خداوند به ملائکه دستور داد که برای بزرگداشت مقام انسان به آدم سجده کنند. بر این فرمان که جنبه آزمایش الهی نیز داشت، همه فرشتگان گردن نهادند و بر آدم سجده کردند. ابلیس هم مورد خطاب این دستور الهی بود، اما از روی تکبر، به فرمان خدا گردن ننهاد و بر آدم سجده نکرد، و به هین علت مورد غضب خداوند قرار گرفت و از درگاه الهی رانده شد.

 

آدم و همسرش، حواء، به شادکامی در بهشت اقامت داشتند و تنها از خوردن میوه یک درخت بازداشته شده بودند، ولی شیطان به دلیل رشک و کینه‌ای که از آنها در دل داشت، آدم و همسرش را به خوردن از آن میوه وا داشت. آنان با خوردن میوه ممنوع از بهشت رانده شدند و به زمین هبوط نمودند. اما سرانجام آدم توبه کرد و خداوند توبه او را پذیرفت.

 
 
 
 
حضرت ابراهیم خلیل الله
 
 
 
 
 
 
 
حضرت یوشع (ع) اولین پیغمبر بعد از حضرت آدم در اردن
 
 
 
هابیل در سوریه
 
 
حضرت لوط در عراق
 
 
 
حضرت داوود (ع) در فلسطین اشغالی
 
 
 
حضرت موسی (ع) در فلسطین اشغالی
 
 
 
حضرت شعیب (ع)
 
 
 
 
حضرت هارون
 
 
 
حضرت زکریا (ع)
 
 
 
حضرت یحیی(ع)
 
 
آمنه اطراف مکه
 
 
 
حلیمه در مدینه
 
 
بلال حبشی در دمشق
 
 
 
 
 
 
قبر حضرت خدیجه در مکه
 
 
قبر ابوطالب عموی حضرت محمد (ص) در مکه
 
 
 
 
حضرت صالح(ع)
 
 
 
 
/ 1 نظر / 38 بازدید
گالري عکس بازيگران زن

سلام [گل] وبلاگ جالبي داري منم يه وبلاگ دارم که عس بازيگران زن که تا بحال ديده نشده را گزاشتم عکسهاي خيلي جالبي داريم مطمئن باش بياي تو پشيمون نميشي